Klasik Yöntemlerle İnşa Edilen Evlerde Problemler Yaşarsınız

Kırsal alanlarda inşa edilen yapılar risk taşırlar. Bunun nedeni statik ve mimari projeler olmadan inşaatlar yapılmasıdır. Zeminin gevşek olduğu bu tarz arazilerde yapılan ağır betonarme binalarda; deprem, toprak kayması veya temelde oturma gibi yitici faktörler, eğilme, yan yatma, çatlak gibi için son derece büyük tehlikeler oluşturur.

İnşaat için gereken kum, çimento, demir, briket, kalıp tahtası, iskele gibi malzemeler ağır malzemelerdir, bunların engebeli, dik yokuşlu ve dar yollardan nakliyesi çok zahmetli ve masrafladır.
Beton işleri için gerekli demir bükme sehpası, betonyer gibi araçlarla eğimli arazilerde çalışmak zordur.

Betonarme inşaat ve sıva işleri için gerekli elektrik ve suyu temin etmek zordur.

Beton sulanmaz ya da sulama son derece yetersizdir; bu nedenle yapı dayanımı düşüktür.

Beton için kalıp, iskele ve briket işlerinin işçiliği, nakliyesi, malzeme temini maliyet ve zaman açısından dezavantaj oluşturur.

Duvar bloklarıyla yeterli yalıtım sağlanılamadığından bina yazın sıcak; kışın soğuk olur.

Projesiz, denetimsiz ve kalitesiz işçilik nedeniyle duvarlarda yapısal çatlaklar, döşemede çanaklanma, çatıda akmalar meydana gelir. Seramikte çatlama boyada dökülme kapı ve pencerede eğilmeler görülür. Bu da düzenli seramik, sıva-boya, çatı tadilatı; yani masraf demektir.

Şehir dışında ulaşım ve imkanlar zor olduğu için malzeme ve işçilikte istenen kalite yakalanamaz.

img
PROTAS Hafif Çelik Ev Sistemleri Avantajlıdır!

Hafif çelik projelerimizde "Soğuk Şekillendirilmiş Galvanizli Sac” dan üretilen profiller kullanılmakta olduğu için son derece sağlamdır. Rüzgâr, deprem ve kar yüklerine güvenle dayanacak biçimde projelendirilir.

Tüm mühendislik hesapları firmamız tarafından yapılarak statik projeleri hazırlanmıştır. Müşterimizin talebi doğrultusunda Yapı Denetim, Belediye ve Odalar için ruhsat ve onay almaya hazırdır.
Tasarımda; ASCE (American Society of Civil Engineering), AISI (American Institute of Steel and Iron) ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü)’ nin yürürlükteki standartları kullanılmıştır.

Montaja dayalı olduğu için şehir dışında ulaşımın ve imkânların kısıtlı olduğu, durumlarda beton, kalıp, iskele, demir, briket gibi malzemelerin taşınmasına gerek kalmadan rahatlıkla inşa edilir.

Beton yerine çelik, briket yerine alçı/çimento levha kullanıldığından hafiftir, temelde oturma problemi oluşmaz. Bu nedenle bağ evlerinin duvarlarında görülen sıva ve duvar çatlakları yaşanmaz, evin duvarlarında bakteri, küf, koku ve boyada kabarma görülmez.

Duvar, çatı ve temelde ısı yalıtımı vardır; içerisinde yaz-kış, dört mevsim konforlu bir şekilde kalınabilir.

Duvar ve ara katta kullanılan izolasyon malzemeleri, dışarıdan gelen seslerin binaya girmesine izin vermez; odalar ve katlar arasında yüksek performanslı bir ses yalıtımı sağlar.

Yangın dayanımı yüksektir. Kullanılan yapısal malzemeler “A” sınıfı yanmazlık sınıfına dahildir.

Kullanılan tüm malzemeler CE ve TSE belgelidir.

"Anahtar Teslim"dir; iş bitiminde ek maliyet ile karşılaşma durumu yoktur.

Kış mevsimi de dâhil olmak üzere istenildiği zaman inşa edilerek; kısa süre içerisinde müşteriye teslim edilir.

img
Çok Çeşitli Cephe Kaplama Seçenekleri

Evinizin dış görünüşünü zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Farklı desen ve renk tonu kullanarak, değişik kaplama malzemeleri ya da sıva uygulamaları ile evinizi bambaşka bir görünüşü sokarsınız. Hafif çelik evlerin dış cepheleri, taş, ahşap, tuğla desenli malzemeler ile şık ve benzersiz görünüme kavuşmaktadır.

Özel Yapım Detayları
img

Kısa Sürede Teslim!
img

Hafif çelik ev sistemleriyle sağlam, güvenli ve kaliteli evlerimizle hayallerinizi gerçekleştiriyoruz. Tek katlı yapıları 45 günde, dubleks yapıları 60 günde anahtar teslim olarak inşa ediyoruz.

Tüm mühendislik hesapları firmamız tarafından yapılarak statik projeleri hazırlanmıştır. Müşterimizin talebi doğrultusunda Yapı Denetim, Belediye ve Odalar için ruhsat ve onay almaya hazırdır.

PROTAS YAPI SİSTEMLERİ MÜH.İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ

İletişim

Adres

Malik Ejder Mh. Batı Çevreyolu Blv. No:91/A Onikişubat/Kahramanmaraş

Teknik Dökümanlar

E-Katalog

İncele

Teknik Özellikler

İncele

Teknik Detaylar

İncele

Hemen Teklif Al

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın!

Teknik Özellikler