İyi Düşünün!

Güzel bir ev sahibi olmaya karar verdiniz; kollarınızı sıvadınız. Fakat zorlu bir süreç sizi bekliyor. Proje, malzeme seçimi, ekip yönetimi, inşaatın yürütülmesi, inşaat harcamaları gibi işler teknik bilgi ve tecrübe gerektirir…

Peki, siz bu zorlu sürece hazır mısınız?
İşi yürütecek ekiplere güveniniz tam mı?

En doğrusu, siz hiç bunları dert etmeyin! Protas çelik eve gelin, biz evinizi yapalım!

img
Yorucu İnşaat İşleriyle Uğraşmayın

Kalpçı, betoncu, demirci, sıvacı ile uğraşmayın. İnşaat için gereken elektrik, su malzeme, nakliyeyi düşünmeyin. ”Bu ev niye bitmiyor ki!” diye sinirlenmeyin.

"Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı"

Düşlediğiniz ev kâbusa dönmesin. Mimarlık ve mühendislik tekniklerine uygun projelendirilmeyen, uygunsuz malzeme kullanımı ve kalitesiz isçilik nedeniyle sürprizle karşılaşabilirsiniz. İşin sonunda emeğiniz ve paranız boşa gitmesin.

Ortalık Savaş Alanı

İnşaat devam ederken beton dökümü, kalıp işleri, duvar örülmesi, sıva yapılması sırasında çalışma alanını kirlenir; İş makineleri çevreye zarar verirler.

"Ev Bitti Dertler Bitmedi"

Eviniz agresif çevre koşullarına dayanıklı olmalıdır. Ayrıca zayıf zeminlerde yapılan ağır binalar zamanla deformasyona uğrar ve yıpranır. Rutubet, sıcaklık, ses gibi etkenler çatı akıntısından ısınmaya; boya dökülmesinden küf kokusuna kadar pek çok soruna neden olur. Konforunuzu ve evinizin görüntüsünü bozulur, evinizin ilk gün ki pırıltısından eser kalmaz! Bir de sırtınıza tamirat işlerinin sıkıntısı ve yapacağınız masrafları yüklenir. Protas’a gelin rahat edin.

PROTAS Hafif Çelik Ev Sistemleri Avantajlıdır!

Hafif çelik projelerimizde "Soğuk Şekillendirilmiş Galvanizli Sac” dan üretilen profiller kullanılmakta olduğu için son derece sağlamdır. Rüzgâr, deprem ve kar yüklerine güvenle dayanacak biçimde projelendirilir.

Tüm mühendislik hesapları firmamız tarafından yapılarak statik projeleri hazırlanmıştır. Müşterimizin talebi doğrultusunda Yapı Denetim, Belediye ve Odalar için ruhsat ve onay almaya hazırdır.
Tasarımda; ASCE (American Society of Civil Engineering), AISI (American Institute of Steel and Iron) ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü)’ nin yürürlükteki standartları kullanılmıştır.

Montaja dayalı olduğu için şehir dışında ulaşımın ve imkânların kısıtlı olduğu, durumlarda beton, kalıp, iskele, demir, briket gibi malzemelerin taşınmasına gerek kalmadan rahatlıkla inşa edilir.

Beton yerine çelik, briket yerine alçı/çimento levha kullanıldığından hafiftir, temelde oturma problemi oluşmaz. Bu nedenle bağ evlerinin duvarlarında görülen sıva ve duvar çatlakları yaşanmaz, evin duvarlarında bakteri, küf, koku ve boyada kabarma görülmez.

Duvar, çatı ve temelde ısı yalıtımı vardır; içerisinde yaz-kış, dört mevsim konforlu bir şekilde kalınabilir.

Duvar ve ara katta kullanılan izolasyon malzemeleri, dışarıdan gelen seslerin binaya girmesine izin vermez; odalar ve katlar arasında yüksek performanslı bir ses yalıtımı sağlar.

Yangın dayanımı yüksektir. Kullanılan yapısal malzemeler “A” sınıfı yanmazlık sınıfına dahildir.

Kullanılan tüm malzemeler CE ve TSE belgelidir.

"Anahtar Teslim"dir; iş bitiminde ek maliyet ile karşılaşma durumu yoktur.

Kış mevsimi de dâhil olmak üzere istenildiği zaman inşa edilerek; kısa süre içerisinde müşteriye teslim edilir.


Siz Ailenizle Hayatın Tadını Çıkarın!
img

Hafif çelik ev sistemleriyle sağlam, güvenli ve kaliteli evlerimizle hayallerinizi gerçekleştiriyoruz. Tek katlı yapıları 45 günde, dubleks yapıları 60 günde anahtar teslim olarak inşa ediyoruz.

Beton yerine çelik, briket yerine alçı/çimento levha kullanıldığından hafiftir, temelde oturma problemi oluşmaz. Bu nedenle bağ evlerinin duvarlarında görülen sıva ve duvar çatlakları yaşanmaz, evin duvarlarında bakteri, küf, koku ve boyada kabarma görülmez.

PROTAS YAPI SİSTEMLERİ MÜH.İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ


img
Yazar
Oğuzhan KAPTANOĞLU

Oğuzhan Kaptanoğlu 2005 yılında Boğaziçi Ünversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılında Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde doktora programına kabul edildi. 2008 yılından bugüne konutlar, sosyal tesisler, hastaneler, terminal binaları, sanayi yapıları, istinat duvarı, su menfezleri gibi pek çok yapının çelik/betonarme/hidrolik projelerine imza attı. Aynı dönemde yine buna benzer çok sayıda inşaatın ve önemli restorasyon projelerinin denetim/kontrollük görevlerinde bulundu. 2016 yılında Protas Mühendislik İnş. Ltd. Şti yi kurdu.

Popüler Yazılar

img
Kahramanmaraş'ın Öncüsü

14 yıllık tecrübesiyle çelik ev konusunda Kahramanmaraş'ın öncüsü olan PROTAS Çelik ev sistemleri...

img
İyi Düşünün! Yanlış Karar Vermeyin

Güzel bir ev sahibi olmaya karar verdiniz kollarınızı sıvadınız. Fakat zorlu bir süreç sizi...

img
Neden Çelik Ev?

Kırsal alanlarda inşa edilen yapılar risk taşırlar. Bunun nedeni statik ve mimari projeler olmadan inşaatlar...